Як відкрити кресляр в кумира. Середовище програмування Кумир. виконавець Чертежник

Конспект відкритого уроку

з інформатики та ІКТ

у 7 класі.

Тема: Середовище програмування Кумир. Виконавець Чертежник.



Учитель: Долгополова Т. В.

8. 04. 2014 р

Цілі: - познайомити учнів із середовищем програмування Кумир;

- познайомити з виконавцем середовища Кумир креслярем;

- навчити складати лінійні алгоритми для даного виконавця;

- повторити поняття «Алгоритм», «Виконавець», «СКІ», а також види алгоритмів, форми запису.

Хід уроку:

    Орг. момент:

Привіт, хлопці! Сідайте.

II . Перевірка пройденого матеріалу:

Тест «Чи правда, що ...»(Слайд 1)

    Нескінченна послідовність кроків - це алгоритм? (-)

    Алгоритм, в якому команди виконуються послідовно один за одним - це циклічний алгоритм? (-)

    Виконавець - це тільки людина? (-)

    Алгоритм - це кінцева послідовність, що має очікуваний результат? (+)

    Алгоритм, в якому деякі команди повторюються - це алгоритм з ветвлениями? (-)

    Комп'ютерна програма - це алгоритм? (+)

    Машина не може бути виконавцем алгоритму? (-)

    Овал в блок-схемі означає початок алгоритму? (+)

    Алгоритм можна записати тільки схемою? (-)

    Кроки в алгоритмі повинні бути записані на зрозумілому виконавцеві мові? (+)

    Людина може виконати будь-який алгоритм? (-)

    Для запису алгоритмів існує спеціальне середовище? (+)

Хлопці, яке питання у вас викликав утруднення? Чому?

А тепер перевіримо виконаний тест. Випишіть літери, які стоять під знаком «+». Яке слово вийшло? (кумир )

III . Робота за новою темою.

1) - А що таке Кумир? Ось про це ми і поговоримо сьогодні на уроці.

Запишіть тему нашого уроку.(Слайд 2)

Хлопці, а може бути ви вже чули щось про це або знайомі з будь-якої іншої середовищем програмування? Напишіть в стовпчику «Що знаю». (Відповіді дітей)

А що хотіли б дізнатися і чого навчитися сьогодні на уроці? Запишіть в стовпчики «Що хочу дізнатися» і «Чому хочу навчитися».

2) - Зараз послухайте Кирила, який трохи розповість вам про систему програмування Кумир. Може бути, на будь-які запитання ви вже дасте відповідь. (Кирило розповідає про систему програмування Кумир)

На які питання ви тепер зможете відповісти? (Відповідають)

3) Робота з виконавцем «Коник».

Один з найпростіших виконавців середовища - це «Коник». Подивіться, які команди він, всього лише, вміє виконувати. Запишіть в таблицю. А тепер виконайте такий алгоритм. До речі, визначте тип даного алгоритму. (Лінійний)(Слайд 3)

Перевіримо. (Слайд 3)

Физминутку «Алгоритм» (Слайд 4)

Хлопці, давайте трохи відпочинемо. Виконаємо такі алгоритми під енергійну музику.

4) - Ну а тепер знайомимося з системою команд виконавця Чертежник. Прочитайте підручник на с. 120. Знайдіть, які команди розуміє даний виконавець, але не виписуйте їх, а просто олівчиком підкресліть. Якщо щось не зрозуміло, позначайте на полях знаком «?».

Отже, які ж команди вміє виконувати Чертежник?(Слайд 5)

Чи всі вони зрозумілі вам?

IV . Практична робота.

Зараз ви виконаєте практичну роботу. У своїх маршрутних листах ви знайдете завдання для практичної роботи, які ви виконаєте в середовищі виконавця Чертежник.Але спочатку повторимо ТБ: - Чого не можна робити при роботі за комп'ютером? А що необхідно зробити?

Не забудьте намалювати малюнок, що вийшов в першому завданні і записати алгоритм для другого завдання. (Початок роботи під диктовку вчителя)

V . підсумок

Хлопці, поверніться до теми нашого уроку і тих питань, які ви ставили перед собою і чому ви хотіли б навчитися. Відзначте «!» Ті питання і вміння, які ви зрозуміли і 7аучілісь дуже добре. «...» - які не до кінця і «?» - ті, які ви не зрозуміли і не навчилися.

VI . Домашнє завдання.

§   3.2 с. 120-123 чит., См. Маршрутний лист.

VII . оцінки

Маршрутний лист УЧНЯ _________________________________________________ (Прізвище, ім'я, клас)

Слово (+) _________________
2 Тема. ______________________________________________________________________________

Що хочу дізнатися

Чому хочу навчитися

3 Виконавці системи програмування Кумир:

виконавець

4 Робота в парах з виконавцем Коник:

2 !, -3 !, +5 !, -3 !, -4 !, +1 !, -2 !, +4 !, +3 !. слово ______________________________

5 Практична робота:

    Виконайте даний алгоритм:

    використовувати Промисловий дизайнер
    алг
    нач
    . зміститися в точку (1 , 1 )
    . опустити перо
    . зміститися на вектор (4 , 0 )
    . зміститися на вектор (0 , 4 )
    . зміститися на вектор (-2 , 2 )
    . зміститися на вектор (-2 , -2 )
    . зміститися в точку (1 , 1 )
    кін

  1. До даного малюнку запишіть алгоритм:

6 Домашнє завдання:

Складіть алгоритм малювання наступної фігури:


   «Система Кумир доповідь»

Система Кумир - дозволяє створювати, налагоджувати і виконувати програми на універсальній мові програмування Кумир.

Мова Кумир - універсальна мова програмування, його прототипом послужив «шкільний мову програмування» розроблений А. П. Єршовим в першій половині 80-х років ХХ століття. На додаток до звичайних для універсальних мов програмування можливостям, Кумир має засоби управління виконавцями.

Три виконавця (Робот, Чертежник, Файли) вбудовані в систему Кумир. Інші виконавці:

∙ можуть бути представлені в поточній програмі;

∙ можуть бути заздалегідь описані на мові Кумир і збережені в стандартному форматі збереження Кумир-програм (файли з расшіреніем.kum) - зовнішні виконавці;

∙ можуть бути автономними додатковими модулями Кумира (наприклад, Черепаха, Водолій, Коник) - мережеві виконавці.

Перегляд вмісту документа
   «Конспект»

Конспект відкритого уроку

з інформатики та ІКТ

у 7 класі.

Тема: Середовище програмування Кумир. Виконавець Чертежник.



Учитель: Долгополова Т. В.

Цілі: - познайомити учнів із середовищем програмування Кумир;

- познайомити з виконавцем середовища Кумир креслярем;

- навчити складати лінійні алгоритми для даного виконавця;

- повторити поняття «Алгоритм», «Виконавець», «СКІ», а також види алгоритмів, форми запису.

Хід уроку:

    Орг. момент:

Привіт, хлопці! Сідайте.

II . Перевірка пройденого матеріалу:

Тест «Чи правда, що ...» (Слайд 1)

    Нескінченна послідовність кроків - це алгоритм? (-)

    Алгоритм, в якому команди виконуються послідовно один за одним - це циклічний алгоритм? (-)

    Виконавець - це тільки людина? (-)

    Алгоритм - це кінцева послідовність, що має очікуваний результат? (+)

    Алгоритм, в якому деякі команди повторюються - це алгоритм з ветвлениями? (-)

    Комп'ютерна програма - це алгоритм? (+)

    Машина не може бути виконавцем алгоритму? (-)

    Овал в блок-схемі означає початок алгоритму? (+)

    Алгоритм можна записати тільки схемою? (-)

    Кроки в алгоритмі повинні бути записані на зрозумілому виконавцеві мові? (+)

    Людина може виконати будь-який алгоритм? (-)

    Для запису алгоритмів існує спеціальне середовище? (+)

Хлопці, яке питання у вас викликав утруднення? Чому?

А тепер перевіримо виконаний тест. Випишіть літери, які стоять під знаком «+». Яке слово вийшло? ( кумир)

III . Робота за новою темою.

1) - А що таке Кумир? Ось про це ми і поговоримо сьогодні на уроці.

Запишіть тему нашого уроку. (Слайд 2)

Хлопці, а може бути ви вже чули щось про це або знайомі з будь-якої іншої середовищем програмування? Напишіть в стовпчику «Що знаю». (Відповіді дітей)

А що хотіли б дізнатися і чого навчитися сьогодні на уроці? Запишіть в стовпчики «Що хочу дізнатися» і «Чому хочу навчитися».

2) - Зараз послухайте Кирила, який трохи розповість вам про систему програмування Кумир. Може бути, на будь-які запитання ви вже дасте відповідь. (Кирило розповідає про систему програмування Кумир)

На які питання ви тепер зможете відповісти? (Відповідають)

3) Робота з виконавцем «Коник».

Один з найпростіших виконавців середовища - це «Коник». Подивіться, які команди він, всього лише, вміє виконувати. Запишіть в таблицю. А тепер виконайте такий алгоритм. До речі, визначте тип даного алгоритму. (Лінійний) (Слайд 3)

Перевіримо. (Слайд 3)

Физминутку «Алгоритм»(Слайд 4)

Хлопці, давайте трохи відпочинемо. Виконаємо такі алгоритми під енергійну музику.

4) - Ну а тепер знайомимося з системою команд виконавця Чертежник. Прочитайте підручник на с. 120. Знайдіть, які команди розуміє даний виконавець, але не виписуйте їх, а просто олівчиком підкресліть. Якщо щось не зрозуміло, позначайте на полях знаком «?».

Отже, які ж команди вміє виконувати Чертежник? (Слайд 5)

Чи всі вони зрозумілі вам?

IV . Практична робота.

Зараз ви виконаєте практичну роботу. У своїх маршрутних листах ви знайдете завдання для практичної роботи, які ви виконаєте в середовищі виконавця Чертежник. Але спочатку повторимо ТБ: - Чого не можна робити при роботі за комп'ютером? А що необхідно зробити?

Не забудьте намалювати малюнок, що вийшов в першому завданні і записати алгоритм для другого завдання. (Початок роботи під диктовку вчителя)

V . підсумок

Хлопці, поверніться до теми нашого уроку і тих питань, які ви ставили перед собою і чому ви хотіли б навчитися. Відзначте «!» Ті питання і вміння, які ви зрозуміли і 7аучілісь дуже добре. «...» - які не до кінця і «?» - ті, які ви не зрозуміли і не навчилися.

VI . Домашнє завдання.

§ 3.2 с. 120-123 чит., См. Маршрутний лист.

VII . оцінки

Перегляд вмісту презентації
   «Чи правда, що"



Чи вірно, що ...



Тема урока:

Середовище програмування Кумир. Виконавець Чертежник.



Виконавець - Коник

СКІ: +   стрибає вправо на вказане число одиниць -   стрибає вліво на вказане число одиниць !   Запам'ятовує букву, над якою знаходиться

  • Початкове положення 5
  • + 2 ! - 3 ! + 5 ! – 3 ! – 4 ! + 1 ! – 2 ! + 4 ! + 3 !
  • Яке слово вийде?

Н Е Ж Е І Т Ч К Р

1 2 3 4 5 6 7 8 9



Физминутку

руки на пояс

повторити 5 разів

поворот тулуба вправо

поворот тулуба вліво

нахилися вперед

нахилися назад

руки на пояс

повторити 5 разів

нахили голову вправо

нахили голову вліво

нахили голову вперед

нахили голову назад



  • підняти перо
  • опустити перо
  • зміститися в точку (x, y)
  • зміститися на вектор (x, y)


Домашнє завдання:

§ 3. 2 с. 120-123 чит., См. МЛ.

By Тетяна Саліфова

Система програмування кумира 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург

Система програмування кумира 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург

Система програмування кумира 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург

13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург Рядок заголовка Рядок меню програми Рядок інструментів Вікно написання програми Вікно отображ ення результатів програми Вікно налагодження програми

З чого починається робота з програмою? 1. Відкрити програму 2. Встановити виконавця Креслення нік: ВСТАВКА → ВИКОРИСТОВУВАТИ креслярем 3. Прописати шаблон майбутньої програми: ВСТАВКА → алг-поч-кон 4. Прописати назву алгоритму: алг квадрат 5. Після слова поч, на наступному рядку, прописати дії алгоритму 6. Коли написання алгоритму закінчено, запустити програму на виконання: вИКОНАННЯ → ВИКОНАТИ БЕЗУПИННО (КРОК) 7. Якщо програма написана вдало зберегти її: пРОГРАМА → зБЕРЕГТИ пРОГРАМУ (Ctrl + S) 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 г. Екатеринбург

Система команд виконавця Система команд виконавця (СКІ) - кож ний виконавець мож ет виконувати команди тільки з деякого суворо заданого списку. підняти перо - Перекладає креслення ника в реж їм переміщення без малювання. опустити перо - Перекладає креслення ника в реж їм переміщення з малюванням. зміститися в точку (x, y) - переміщує перо в точку з координатами x і y. зміститися на вектор (x, y) - переміщує перо на dX вправо і dY вгору (переміщує виконавця з поточної точки в наступну на вказаний вектор). напис (1, "квадрат") - Виводить на креслення текст (те що написано в «...»), починаючи від поточної позиції пера. В кінці виконання команди перо знаходиться на правій ниж ній кордоні тексту (включаючи відступ після останнього символу). Ширина знакомісця вимірюється в умовних одиницях креслення ника. Це ширина літери разом з відступом після неї. встановити колір ( "червоний") - Встановлює колір пера S. 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург

13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург зміститися в точку (x, y) - переміщує перо в точку з координатами x і y.

13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург зміститися на вектор (x, y) - переміщує виконавця з поточної точки в наступну на вказаний вектор.

13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург встановити колір ( "червоний") - Встановлює колір пера S. Допустимі кольору:

Приклад програми 13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург

13. 06. 12 Саліфова Т. В. МБОУ ЗОШ № 46 м Єкатеринбург Самостійна робота Напишіть програми, які малюють геометричні фігури для виконавця кресляр.